Suomen Ilmatieteen laitoksen lyhyt sääennuste

Paikkakunta:
Ennuste paikkaan: Keuruu
Ajankohta Olosuhde Lämpötila °C Kosteus % Tuulen nopeus m/s Tuulen suunta Puuska m/s Sade 1h mm Sateen todenn. % Paine hPa Pilvisyys % Lämpösäteily W/m²
12.10.2026 21:00 Pilvistä3.5 86.2 3.8 Pohjoiskoillinen 6.7 0.0 0.0 1021.2 98.30.0
12.10.2026 22:00 Pilvistä3.1 87.4 3.4 Koillinen 6.5 0.0 0.0 1021.8 94.90.0
12.10.2026 23:00 Pilvistä2.7 88.5 3.3 Pohjoiskoillinen 6.0 0.0 0.0 1022.3 95.60.0
13.10.2026 00:00 Enimmäkseen pilvistä2.5 88.3 3.1 Pohjoiskoillinen 5.6 0.0 0.0 1022.7 89.10.0
13.10.2026 01:00 Enimmäkseen pilvistä2.1 89.6 2.8 Koillinen 5.1 0.0 0.0 1023.1 92.30.0
13.10.2026 02:00 Enimmäkseen pilvistä1.8 90.1 2.6 Koillinen 4.8 0.0 0.2 1023.1 80.40.0
13.10.2026 03:00 Puolipilvistä1.2 93.2 2.4 Pohjoiskoillinen 4.5 0.0 0.0 1023.5 71.70.0
13.10.2026 04:00 Puolipilvistä0.1 95.1 2.5 Pohjoiskoillinen 4.2 0.0 0.0 1024.1 62.20.0
13.10.2026 05:00 Puolipilvistä0.0 95.4 2.5 Pohjoiskoillinen 4.0 0.0 0.0 1024.3 69.90.0
13.10.2026 06:00 Puolipilvistä-0.2 96.3 2.2 Pohjoiskoillinen 4.0 0.0 0.0 1024.4 66.00.0
13.10.2026 07:00 Puolipilvistä-0.4 97.6 2.2 Pohjoiskoillinen 3.7 0.0 0.0 1024.8 63.90.0
13.10.2026 08:00 Puolipilvistä-0.7 99.4 2.0 Pohjoiskoillinen 3.4 0.0 0.0 1024.9 45.10.0
13.10.2026 09:00 Puolipilvistä-0.6 99.0 2.0 Pohjoiskoillinen 3.2 0.0 0.0 1025.0 40.57.0
13.10.2026 10:00 Enimmäkseen selkeää0.3 93.1 2.3 Koillinen 4.1 0.0 0.0 1024.9 28.648.1
13.10.2026 11:00 Enimmäkseen selkeää1.3 87.6 2.1 Koillinen 4.0 0.0 0.0 1025.0 20.1106.0
13.10.2026 12:00 Selkeää2.3 85.3 1.8 Koillinen 3.9 0.0 0.0 1025.2 8.0177.4
13.10.2026 13:00 Selkeää3.4 79.3 1.3 Itäkoillinen 3.7 0.0 0.0 1025.0 0.0219.7
13.10.2026 14:00 Selkeää4.2 75.7 1.6 Itä 3.6 0.0 0.0 1024.6 0.0211.8
13.10.2026 15:00 Selkeää4.7 73.4 1.4 Itäkaakko 3.7 0.0 0.0 1024.2 0.0173.3
13.10.2026 16:00 Selkeää4.8 74.6 1.4 Etelä 3.2 0.0 0.0 1024.0 9.5114.7
13.10.2026 17:00 Enimmäkseen selkeää4.3 78.5 1.3 Lounas 2.9 0.0 0.0 1023.5 25.362.3
13.10.2026 18:00 Puolipilvistä3.3 86.3 0.9 Etelälounas 2.7 0.0 0.0 1023.0 41.126.6
13.10.2026 19:00 Selkeää2.2 93.1 0.9 Etelälounas 2.0 0.0 0.0 1022.7 3.40.3
13.10.2026 20:00 Selkeää1.2 97.8 1.0 Itäkaakko 2.0 0.0 0.0 1022.2 7.20.0
13.10.2026 21:00 Enimmäkseen selkeää0.7 100.0 1.0 Itäkaakko 1.9 0.0 0.0 1021.7 28.00.0
13.10.2026 22:00 Puolipilvistä0.4 100.0 1.3 Etelä 2.1 0.0 0.0 1021.2 68.30.0
13.10.2026 23:00 Enimmäkseen pilvistä0.1 100.0 1.5 Eteläkaakko 2.3 0.0 0.0 1020.7 83.60.0
14.10.2026 00:00 Enimmäkseen pilvistä0.6 99.7 1.8 Eteläkaakko 2.8 0.0 0.0 1020.1 82.70.0
14.10.2026 01:00 Pilvistä1.6 95.6 2.3 Etelä 3.6 0.0 0.0 1019.4 100.00.0
14.10.2026 02:00 Pilvistä2.2 96.2 2.8 Etelä 4.7 0.0 0.0 1018.6 100.00.0
14.10.2026 03:00 Pilvistä2.6 96.7 2.7 Etelä 5.0 0.0 0.0 1017.8 100.00.0
14.10.2026 04:00 Pilvistä3.0 96.3 3.0 Etelä 5.0 0.0 6.7 1017.1 100.00.0
14.10.2026 05:00 Pilvistä3.2 97.3 2.9 Etelä 5.1 0.0 11.6 1016.4 100.00.0
14.10.2026 06:00 Pilvistä3.5 98.3 2.9 Eteläkaakko 5.3 0.0 16.5 1015.6 100.00.0
14.10.2026 07:00 Pilvistä3.9 98.4 3.1 Eteläkaakko 5.5 0.0 34.9 1014.9 100.00.0
14.10.2026 08:00 Pilvistä4.4 98.4 3.2 Eteläkaakko 5.8 0.0 53.2 1014.3 100.00.0
14.10.2026 09:00 Pilvistä4.9 98.4 3.4 Eteläkaakko 6.1 0.0 71.6 1013.6 100.01.9
14.10.2026 10:00 Pilvistä5.5 97.6 3.6 Eteläkaakko 6.5 0.0 70.8 1013.3 100.04.7
14.10.2026 11:00 Pilvistä6.1 96.9 3.9 Eteläkaakko 6.9 0.0 70.0 1013.0 100.010.4
14.10.2026 12:00 Pilvistä6.7 96.1 4.1 Eteläkaakko 7.3 0.0 69.3 1012.7 100.023.4
14.10.2026 13:00 Sadekuuroja6.9 96.1 3.8 Eteläkaakko 7.1 0.1 68.5 1012.7 100.024.1
14.10.2026 14:00 Sadekuuroja7.2 96.0 3.5 Eteläkaakko 6.8 0.1 67.7 1012.7 100.025.7
14.10.2026 15:00 Heikkoa vesisadetta7.5 95.9 3.3 Kaakko 6.6 0.2 66.9 1012.7 100.024.8
14.10.2026 16:00 Heikkoa vesisadetta7.6 96.1 3.2 Kaakko 6.2 0.1 68.1 1012.9 100.014.6
14.10.2026 17:00 Heikkoa vesisadetta7.7 96.3 3.1 Kaakko 5.7 0.1 69.3 1013.2 100.09.0
14.10.2026 18:00 Heikkoa vesisadetta7.7 96.5 3.0 Kaakko 5.3 0.1 70.5 1013.4 100.02.3
14.10.2026 19:00 Heikkoa vesisadetta7.6 97.3 2.9 Kaakko 5.1 0.2 60.0 1014.0 100.00.0
14.10.2026 20:00 Heikkoa vesisadetta7.5 98.1 2.8 Kaakko 5.0 0.2 49.6 1014.5 100.00.0
14.10.2026 21:00 Heikkoa vesisadetta7.4 99.0 2.7 Kaakko 4.8 0.3 39.1 1015.1 100.00.0
14.10.2026 22:00 Heikkoa vesisadetta7.3 98.7 2.6 Kaakko 4.7 0.2 32.7 1015.8 100.00.0
14.10.2026 23:00 Heikkoa vesisadetta7.3 98.4 2.5 Kaakko 4.5 0.2 26.4 1016.4 100.00.0
15.10.2026 00:00 Tihkusadetta7.3 98.1 2.3 Eteläkaakko 4.4 0.1 20.0 1017.1 100.00.0
15.10.2026 01:00 Tihkusadetta7.2 98.0 2.4 Eteläkaakko 4.6 0.1 19.5 1017.6 100.00.0
15.10.2026 02:00 Tihkusadetta7.1 97.9 2.5 Eteläkaakko 4.7 0.1 18.9 1018.1 100.00.0
15.10.2026 03:00 Tihkusadetta7.1 97.8 2.6 Eteläkaakko 4.8 0.1 18.4 1018.6 100.00.0
15.10.2026 04:00 Tihkusadetta7.0 97.3 2.7 Eteläkaakko 5.0 0.0 12.3 1019.0 100.00.0
15.10.2026 05:00 Sumua6.9 96.9 2.8 Eteläkaakko 5.2 0.0 6.1 1019.3 100.00.0
15.10.2026 06:00 Sumua6.8 96.5 2.9 Etelä 5.4 0.0 0.0 1019.7 100.00.0
15.10.2026 07:00 Sumua7.0 96.3 3.0 Etelä 5.7 0.0 2.7 1020.0 100.00.0
15.10.2026 08:00 Sumua7.2 96.0 3.2 Etelä 5.9 0.0 5.5 1020.3 100.00.1
15.10.2026 09:00 Sumua7.3 95.8 3.3 Etelä 6.2 0.0 8.2 1020.6 100.02.0
15.10.2026 10:00 Sumua7.6 95.5 3.7 Etelä 6.9 0.0 11.3 1020.6 100.0
15.10.2026 11:00 Tihkusadetta7.9 95.2 4.1 Etelä 7.7 0.0 14.4 1020.6 100.0
15.10.2026 12:00 Tihkusadetta8.1 94.9 4.4 Etelä 8.4 0.0 17.4 1020.7 100.0
15.10.2026 13:00 Sumua8.6 91.0 4.5 Etelä 8.8 0.0 12.1 1020.5 100.0
15.10.2026 14:00 Sumua9.0 87.1 4.5 Etelä 9.1 0.0 6.7 1020.3 100.0
15.10.2026 15:00 Pilvistä9.5 83.2 4.5 Etelä 9.4 0.0 1.4 1020.1 100.0
15.10.2026 16:00 Pilvistä9.4 83.7 4.6 Etelä 9.4 0.0 1.6 1019.8 99.7
15.10.2026 17:00 Pilvistä9.2 84.2 4.6 Etelä 9.4 0.0 1.8 1019.5 99.3
15.10.2026 18:00 Pilvistä9.1 84.7 4.7 Etelä 9.4 0.0 2.0 1019.2 99.0
15.10.2026 19:00 Enimmäkseen pilvistä8.8 85.2 4.9 Etelä 9.8 0.0 2.0 1018.8 85.5
15.10.2026 20:00 Enimmäkseen pilvistä8.5 85.7 5.2 Etelä 10.3 0.0 2.0 1018.5 72.0
15.10.2026 21:00 Puolipilvistä8.2 86.2 5.4 Etelä 10.8 0.0 2.0 1018.2 58.6


Norjan Ilmatieteen laitoksen sääennuste

Ennuste paikkaan: Keuruu
Ajankohta Olosuhde Lämpötila °C Kosteus % Tuulen nopeus m/s Tuulen suunta Puuska m/s Sade mm Sateen todenn. % Paine hPa Pilvisyys %
12.10.2026 21:00 Pilvistä3.6 79.3 3.2 Pohjoiskoillinen 6.5 0.0 0.0 1021.5 94.4
12.10.2026 22:00 Pilvistä3.2 81.1 2.9 Pohjoiskoillinen 6.5 0.0 0.0 1022.0 92.3
12.10.2026 23:00 Pilvistä2.8 82.9 2.7 Pohjoiskoillinen 5.8 0.0 0.0 1022.5 91.0
13.10.2026 00:00 Pilvistä2.4 85.0 2.5 Pohjoiskoillinen 5.4 0.0 0.0 1023.0 86.3
13.10.2026 01:00 Pilvistä1.9 87.9 2.3 Pohjoiskoillinen 4.9 0.0 0.0 1023.4 86.3
13.10.2026 02:00 Puolipilvistä1.5 89.8 2.1 Pohjoiskoillinen 4.5 0.0 0.0 1023.6 80.9
13.10.2026 03:00 Puolipilvistä1.4 89.0 2.2 Pohjoiskoillinen 4.5 0.0 0.0 1023.8 78.4
13.10.2026 04:00 Puolipilvistä1.3 89.0 2.2 Pohjoiskoillinen 4.5 0.0 0.0 1024.0 51.8
13.10.2026 05:00 Enimmäkseen selkeää0.7 92.3 1.6 Pohjoiskoillinen 4.2 0.0 0.0 1024.2 37.0
13.10.2026 06:00 Puolipilvistä0.6 94.3 1.5 Pohjoinen 3.1 0.0 0.0 1024.6 62.2
13.10.2026 07:00 Pilvistä0.8 92.2 1.8 Pohjoiskoillinen 3.6 0.0 0.0 1025.0 88.6
13.10.2026 08:00 Pilvistä0.9 90.4 1.9 Pohjoiskoillinen 4.1 0.0 0.0 1025.1 93.3
13.10.2026 09:00 Pilvistä1.0 89.1 1.8 Pohjoiskoillinen 3.9 0.0 0.0 1025.3 89.8
13.10.2026 10:00 Pilvistä1.4 86.9 2.0 Koillinen 4.2 0.0 0.0 1025.4 86.2
13.10.2026 11:00 Puolipilvistä2.2 82.7 1.7 Koillinen 4.2 0.0 0.0 1025.3 71.0
13.10.2026 12:00 Puolipilvistä3.2 76.8 1.6 Itäkoillinen 3.9 0.0 0.0 1025.0 66.7
13.10.2026 13:00 Puolipilvistä4.3 70.9 1.2 Itä 3.9 0.0 0.0 1024.7 64.5
13.10.2026 14:00 Puolipilvistä5.1 66.9 1.2 Itäkaakko 3.4 0.0 0.0 1024.6 71.4
13.10.2026 15:00 Puolipilvistä5.5 64.7 1.0 Kaakko 3.3 0.0 0.0 1024.5 83.4
13.10.2026 16:00 Puolipilvistä5.6 64.6 1.1 Etelä 2.7 0.0 0.0 1024.2 83.1
13.10.2026 17:00 Puolipilvistä5.1 68.1 1.3 Etelä 2.7 0.0 0.0 1023.6 70.8
13.10.2026 18:00 Puolipilvistä4.1 75.6 0.9 Etelälounas 2.6 0.0 0.0 1023.3 63.3
13.10.2026 19:00 Puolipilvistä2.7 88.3 0.7 Eteläkaakko 1.7 0.0 0.0 1022.9 48.5
13.10.2026 20:00 Puolipilvistä1.9 95.2 0.8 Eteläkaakko 1.5 0.0 0.0 1022.4 53.0
13.10.2026 21:00 Puolipilvistä1.5 97.4 0.9 Kaakko 1.7 0.0 0.0 1022.1 80.7
13.10.2026 22:00 Pilvistä1.1 96.6 1.0 Kaakko 2.0 0.0 0.0 1021.4 90.5
13.10.2026 23:00 Pilvistä1.3 91.8 1.3 Eteläkaakko 2.5 0.0 0.0 1020.8 100.0
14.10.2026 00:00 Pilvistä1.8 87.0 1.6 Eteläkaakko 3.1 0.0 0.0 1020.1 100.0
14.10.2026 01:00 Pilvistä2.3 87.5 1.9 Eteläkaakko 3.6 0.0 0.0 1019.5 100.0
14.10.2026 02:00 Pilvistä2.6 90.0 1.9 Eteläkaakko 3.7 0.0 0.0 1018.6 100.0
14.10.2026 03:00 Pilvistä2.9 92.7 2.7 Etelä 5.3 0.0 0.0 1018.0 100.0
14.10.2026 04:00 Pilvistä3.3 94.3 2.5 Etelä 5.7 0.0 4.5 1017.2 100.0
14.10.2026 05:00 Pilvistä3.5 95.5 2.8 Eteläkaakko 5.4 0.0 7.1 1016.3 100.0
14.10.2026 06:00 Pilvistä3.7 95.6 2.9 Eteläkaakko 5.7 0.0 10.9 1015.5 100.0
14.10.2026 07:00 Pilvistä3.9 96.2 3.0 Eteläkaakko 6.0 0.0 33.5 1014.7 100.0
14.10.2026 08:00 Pilvistä4.2 97.4 2.9 Eteläkaakko 6.0 0.0 42.6 1014.0 100.0
14.10.2026 09:00 Vesisadetta4.6 97.0 3.2 Eteläkaakko 6.6 0.3 59.2 1013.4 100.0
14.10.2026 10:00 Pilvistä4.9 96.9 3.1 Eteläkaakko 6.5 0.0 49.4 1013.0 100.0
14.10.2026 11:00 Heikkoa vesisadetta5.3 96.6 3.7 Eteläkaakko 7.3 0.2 58.6 1012.8 100.0
14.10.2026 12:00 Heikkoa vesisadetta5.7 96.1 3.8 Eteläkaakko 8.0 0.2 63.9 1012.9 100.0
14.10.2026 13:00 Vesisadetta6.1 95.7 3.4 Eteläkaakko 7.6 0.3 80.1 1012.9 100.0
14.10.2026 14:00 Vesisadetta6.4 95.3 3.2 Eteläkaakko 6.8 0.3 74.6 1012.9 100.0
14.10.2026 15:00 Vesisadetta6.6 95.7 2.9 Kaakko 6.3 0.3 74.2 1013.0 100.0
14.10.2026 16:00 Vesisadetta6.6 96.8 2.5 Kaakko 5.7 0.4 76.6 1013.3 100.0
14.10.2026 17:00 Vesisadetta6.7 96.6 2.9 Kaakko 5.7 0.4 65.1 1013.5 100.0
14.10.2026 18:00 Vesisadetta6.8 96.6 3.0 Kaakko 6.0 0.3 67.6 1014.0 100.0
14.10.2026 19:00 Heikkoa vesisadetta6.7 96.8 2.7 Eteläkaakko 6.0 0.2 62.6 1014.7 100.0
14.10.2026 20:00 Heikkoa vesisadetta6.4 97.7 1.6 Kaakko 5.3 0.2 54.1 1015.2 100.0
14.10.2026 21:00 Pilvistä6.3 97.9 2.3 Kaakko 4.3 0.0 26.6 1015.7 100.0
14.10.2026 22:00 Pilvistä6.2 97.6 1.9 Kaakko 4.8 0.0 15.9 1016.4 100.0
14.10.2026 23:00 Pilvistä6.1 97.7 1.7 Kaakko 3.8 0.0 10.9 1017.1 100.0
15.10.2026 00:00 Pilvistä6.0 98.2 1.0 Kaakko 3.4 0.0 11.5 1017.6 100.0
15.10.2026 01:00 Pilvistä6.0 98.9 1.1 Itäkaakko 2.1 0.0 8.6 1018.1 100.0
15.10.2026 02:00 Pilvistä6.0 98.6 1.6 Kaakko 3.2 0.0 1.2 1018.4 100.0
15.10.2026 03:00 Pilvistä5.9 99.2 0.5 Kaakko 3.1 0.0 4.0 1019.1 100.0
15.10.2026 09:00 Pilvistä6.7 98.8 2.8 Etelä 0.0 4.0 1020.9 100.0
15.10.2026 15:00 Pilvistä9.3 83.6 4.6 Etelä 0.0 4.0 1020.8 100.0
15.10.2026 21:00 Pilvistä9.5 88.0 4.8 Etelä 0.0 12.0 1018.4 100.0
16.10.2026 03:00 Pilvistä9.4 92.8 4.8 Etelälounas 0.0 12.0 1017.2 100.0
16.10.2026 09:00 Pilvistä10.3 95.4 4.7 Etelälounas 0.0 22.0 1015.7 100.0
16.10.2026 15:00 Vesisadetta10.4 91.8 4.6 Etelälounas 1.3 32.0 1016.1 100.0
16.10.2026 21:00 Vesisadetta11.3 99.3 4.5 Etelälounas 1.5 50.0 1015.0 100.0
17.10.2026 03:00 Vesisadetta10.1 99.0 4.3 Etelälounas 2.5 44.0 1015.6 100.0
17.10.2026 09:00 Pilvistä8.9 98.7 3.3 Etelälounas 0.0 28.0 1017.6 100.0
17.10.2026 15:00 Pilvistä7.5 89.1 3.0 Pohjoisluode 0.0 18.0 1020.8 100.0
17.10.2026 21:00 Pilvistä5.0 94.6 2.9 Pohjoisluode 0.0 16.0 1024.4 97.7
18.10.2026 03:00 Selkeää2.9 93.9 2.7 Pohjoisluode 0.0 8.0 1024.7 2.0
18.10.2026 09:00 Enimmäkseen selkeää0.3 95.8 2.7 Länsiluode 0.0 6.0 1029.2 31.2
18.10.2026 15:00 Enimmäkseen selkeää6.7 61.5 3.0 Pohjoisluode 0.0 6.0 1030.7 27.0
18.10.2026 21:00 Selkeää2.2 85.7 2.6 Länsilounas 0.0 6.0 1031.6 12.5
19.10.2026 03:00 Puolipilvistä-0.6 93.2 2.4 Etelälounas 0.0 8.0 1030.7 50.4
19.10.2026 09:00 Pilvistä1.6 94.8 2.6 Länsilounas 0.0 8.0 1025.9 100.0
19.10.2026 15:00 Pilvistä6.8 80.2 3.4 Länsilounas 0.0 10.0 1024.2 98.8
19.10.2026 21:00 Pilvistä4.6 91.8 3.3 Länsiluode 0.0 8.0 1020.9 95.3
20.10.2026 03:00 Enimmäkseen selkeää2.8 91.6 3.1 Länsilounas 0.0 6.0 1025.3 32.8
20.10.2026 09:00 Pilvistä2.8 93.7 3.2 Länsilounas 0.0 10.0 1024.8 91.4
20.10.2026 15:00 Pilvistä7.7 77.4 4.5 Länsilounas 0.0 10.0 1019.7 92.2
20.10.2026 21:00 Pilvistä6.1 89.5 4.6 Länsilounas 0.0 8.0 1016.0 86.7
21.10.2026 03:00 Puolipilvistä5.6 91.4 4.6 Länsiluode 0.0 6.0 1011.5 48.0
21.10.2026 09:00 Enimmäkseen selkeää4.8 91.1 4.4 Länsiluode 0.0 10.0 1014.5 28.1
21.10.2026 15:00 Puolipilvistä8.7 75.3 4.5 Länsiluode 0.0 10.0 1018.6 81.2
21.10.2026 21:00 Enimmäkseen selkeää4.7 86.3 3.3 Länsiluode 0.0 6.0 1018.6 15.6
22.10.2026 03:00 Enimmäkseen selkeää2.5 90.1 3.6 Länsiluode 0.0 6.0 1020.4 19.1
22.10.2026 09:00 Puolipilvistä0.4 93.1 3.3 Länsiluode 0.0 8.0 1016.4 43.0

FMI:n sääennuste on ladattu Avoin data -palvelun kautta, MET.NO:n ennuste puolestaan MET Weather API -sivustolta.